Halı Yıkama

 
 
 
 

 
Duru Halı Yıkama Firması Olarak El ve Makina Halısı İçin Önerilerimiz

Halınızı silkelemeyiniz ve çırparak temizlemeye çalışmayınız

Uygun periodlarda elektirikli süpürgeyle zorlamadan süpürünüz

Halınızı asla silerek temizlemeye çalışmayınız.

Ev tipi makinalarla yapacağınız ara temizliklerde yıkamadan sonra durulama yapınız.

Herhangi bir leke oluştuğunda lekeye mümkün olduğunca kurutmadan ancak profesyonel bir firmanın vereceği bilgi doğrultusunda müdahale ediniz.
 
Sivri ayaklı eşyaları halı üzerine mümkün olduğunca koymayınız.

Halınızı güneş ışığına direk maruz bırakmayınız.Mümkünse 2-3 ayda bir yönünü değiştirerek kullanınız.

El dokuma halılarınızın bozulan saçaklarını,bozulma halının kendisine inmeden onartmalısınız.Bu tür halılara overlok yaptırmak yerineorijinal saçak tercih etmelisiniz.

Uygun zamanlarda ara temizlik yapmanız,halınızın hiç profesyoneltemizlik istemeyeceği anlamına gelmez.Normal kullanımdaki bir halı temiz bile gözükse ortalama 7-10 ay arasında profesyonel bir firmatarafından temizlenmelidir.

Halı Kullanıcılarına Tavsiyelerimiz

Duvardan duvara halı temizliğinde azami sonucu elde edebilmek için mümkün olduğunca halı yeni iken gerektiği şekillerde ve uygun periodlarda çalışmalar yapılması gerekir. Koruyucu tabaka uygulaması, Uygun aralıklarla süpürme, Toz ekstrasyonu yöntemiyle ara temizlik bunlardan bazılarıdır.

Dikine tüylü halılar yeni iken hav verir.Bunu önlemeniz için bir süre temiz el
süpürgesiyle basitçe değişik yönlerden süpürülmesi gerekir.

Kullanılan halı duruma göre günlük veya gün aşırı süpürülerek oluşan kirlerin mümkün olduğunca içine işlemesi önlenmelidir.

Halı silinmemelilidir.Oluşabilecek lekelere mümkün olduğunca çabuk ve
profesyonel bir yardım alarak müdahale edilmelidir.

Duvardan duvara halı,mümkün olduğunca olduğu yerde yıkatılmalıdır.

Su basması durumunda halı yerinden oynatılmadan su çekilmeli ve akabinde halı yıkanmalıdır.Eğer halının altında hava almasını
engelleyici bir kaplama malzemesi varsa ( naylon,fayans vb)mümkün olduğu kadar halı altı desteklenerek altının kurutulması
sağlanmalıdır.

Profesyonel Halı Yıkama Nasıl Yapılmalıdır.

Öncelikle bu işi yapan firmaların yeterli bilgi ve tecrübesi olmalıdır.
Halı yıkama işinde oto yıkama ekipmanları kullanılmamalı, hijyenik bir ortamda halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, fabrika tipi halı yıkama ve fabrika tipi halı sıkma makineleri kullanılmalıdır.
Farklı müşterilere ait halılar aynı anda ve aynı yerde yıkanmamalı, başka birisine ait halıdaki kir ve mikroplar bir diğerinin halısına bulaşmamalıdır. 
Halı temizliğinde mutlaka içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan bitkisel özlü halı şampuanları kullanılmalı, klor ve deterjan gibi aktif maddeler kullanılmamalıdır.

Her halı iplik yapısı, dokuma tekniği, kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli yıkama tekniği kullanılarak temizlenmelidir.

Profesyonel anlamda temizlenen halılar mutlaka dezenfekte edilmelidir.

Yıkanan halılar kapalı ortamda kurutulmalı ancak en az 1 saat güneş ışığında tutulmalıdır.
Araştırmalara göre bazı mayk ve bakteriler ancak güneş ışığında ölmektedir.
 
Temizliği yapılan halıların Taşınması müşteriye teslim edilmesi durumunda tozlanmaya karşı mutlaka ambalajlanarak teslim edilmelidir.
 

 

 

Ankara' nın en büyük halı yıkama fabrikalarından olan Duru halı yıkama firmamızın interaktif tanıtım ortamına hoş geldiniz. Duru halı yıkama olarak, kuruluşumuzdan bu yana vermiş olduğumuz hizmetlere her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Son olarak sizlere sunduğumuz interaktif çalışmamıza halı yıkama işlemlerinin hangi şartlarda ve nasıl yıkandığını sizlere canlı olarak göstermek istedik. Duru halı yıkama olarak, yılların vermiş olduğu deneyim ve tecrübelerimizle siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmenin arayışı içerisindeyiz. Duru halı yıkama olarak, Ankara' da bir ilki daha başararak bir halının alındığı dakikadan adrese gelinceye kadar geçen sürede olan olayları yerinde görebilmeniz için canlı yayın imkanı sunuyoruz.

   
 
   
   
 
 
   
   
   
 
 
 
   
 
   
 
  İstanbul  
 
   
   
   
 
     
     

copyright 2010